مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۱۵

وحدت و همدلی لازمه پیشرفت و توسعه است

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه وحدت لازمه پیشرفت و توسعه است گفت: برنامه آئین برادری به عنوان یک اقدام فرهنگی ارزشمند از هشت سال قبل آغاز شده و هدف از برگزاری این آئین کاشتن بذر محبت در میان مردم، در راستای پیشرفت، رشد و توسعه کشور است.

 حجت‌الاسلام "سیدمحمود علوی"  در نهمین همایش آئین برادری در شهرستان ریگان افزود: عزت در سایه همدلی و هم‌افزایی پدیدار خواهد شد و انقلاب اسلامی تنها متعلق به امت ایرانی نیست و هر مسلمانی در هر جای دنیا برادر و خواهر ماست.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی متعلق به همه دنیای اسلام است و جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال گذشته از مردم فلسطین حمایت کرده و در برابر اسرائیل اشغال‌گر قرار گرفته است.

حجت الاسلام علوی ادامه داد: جمهوری اسلامی می داند این موضع برای او هزینه دارد اما حاضر شده این هزینه را بدهد تا از مسلمانان دفاع کند.

وزیر اطلاعات با بیان این مطلب که مقرر بود در هفته وحدت این مراسم برگزار شود که به دلیل مسایلی نتوانستیم در آن زمان در جمع شما حضور یابم، تصریح کرد: دهه فجر محصول وحدت است و اگر وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و اقوام مختلف کشور نبود، امکان داشت به سادگی رژیم شاهنشاهی تا دندان مسلح، در مقابل دستان خالی مردم ایران به پیروزی برسد اما با شعار الله اکبر پیروزی انقلاب اسلامی در سایه رهبری امام راحل شکل گرفت.

وی گفت: با ایستادگی مردم، درایت‌ها و هدایت های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، توانسته ایم توطئه‌های دشمنان در این سال‌ها را پشت سر بگذاریم و با رهنمودهای رهبری امروز در اوج اقتدار در جهان قرار بگیریم.

حجت الاسلام علوی با اشاره به وحدتی که در دنیای اسلام با عنوان مقاومت اسلامی افزود: امروز دنیای کفر بیش از هر زمان دیگری احساس خطر می کند و همه تلاش خود را به کار گرفته بین مسلمانان اختلاف بیندازد و بر روی موضوع اختلاف افکنی بین مسلمان سرمایه‌گذاری می‌کند لذا نباید تحت تاثیر توطئه‌های دشمنان قرار گیریم.

وی تصریح کرد: تاریخ نشان داده که هر زمانی بین مسلمانان وحدت وجود داشته باشد، دشمنان در موقعیت ضعف قرار گرفته و جلوی ما به زانو در آمده اند اما در مقابل عدم وحدت میان مسلمان باعث جان گرفتن مستکبرین شده به‌طوری‌که قبل از سال ۲۰۱۲ می‌گفتند که اسرائیل آخرین نفس‌های خود را می‌کشد اما از سال ۲۰۱۲ میلادی که مسایلی در سوریه پیش آمد و سبب شد که اسرائیل در سال ۲۰۱۳ اعلام کند که امن ترین سال اسرائیل بود و این امنیت اسرائیل به دلیل اختلاف بین مسلمانان صورت گرفت.

وی بر لزوم وحدت بین مسلمانان تاکید کرد و افزود: مسلمانان همواره باید با یکدیگر متحد باشند چه خطر دشمن باشد چه نباشد زیرا وحدت ضمن اینکه دفع خطر و تهدید را به همراه خواهد داشت و برکاتی را از جمله  پیشرفت و توسعه جامعه را نیز به دنبال دارد.

وزیر اطلاعات وحدت و برادری را همانند غذا دانست و بیان کرد: برای حرکت پیش‌روند نیاز به وحدت داریم و هر ملتی که بایکدیگر یک‌دست شوند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا می‌کنند و اگر وحدت نباشد نه تنها چیزی عاید آن جامعه نخواهد شد، بلکه جامعه نیز خیلی از چیزهای خود را از دست خواهد داد.

وزیر اطلاعات با تاکید برآنکه برای جمهوری اسلامی شیعه و سنی فرقی ندارد، افزود: جمهوری اسلامی از مردم تحت ستم در بوسنی و هرزگوین حمایت کرد.

وی ادامه داد: مردم بوسنی و هرزگوین برادران اهل سنت بوده و شیعه نبودند اما بدانید که برای ما شیعه و سنی تفاوت ندارد همچنان که در افغانستان بیش از ۷۰ درصد مردم این کشور اهل سنت هستند اما جمهوری اسلامی در این سال‌ها بیشترین حمایت را از این کشورها کرده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تاریخ یک قرن گذشته نشان می دهد که همه بزرگان جهان اسلام (شیعه و سنی) از اسلام واحد سخن به میان آورده اند، با اشاره به تاریخ اختلاف افکنی دشمنان بین مسلمانان بیان کرد: استعمار برای آنکه بتواند بر مسلمانان تسلط پیدا کند، به دنبال اختلاف افکنی مذهبی بین مسلمانان رفت.

علوی بیان کرد: همواره در بین مذاهب افراط‌ گراهایی وجود داشته است که باعث کشته شدن افراد زیادی شده‌اند اما انقلاب اسلامی ایران به این چیزها پایان داد و شیعه و سنی امروز در زیر سایه جمهوری اسلامی با عزت و در کنار همدیگر در ایران زندگی می‌کنند.

وی ابا تاکید بر اینکه  لازمه نظریات مختلف داشتن، به جان یکدیگر افتادن نیست بلکه همواره می توان با گفتمان مواضع خود را مطرح کرد زیرا دعوا غیر از ضرر نتیجه‌ای ندارد اظهار داشت : انقلاب اسلامی چهره واقعی اسلام را نشان داد و باید این وحدت و همدلی را حفظ کنیم.


منبع : فرمانداری ریگان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲